Krompir v foliji

kuharica pirosk  

član od: 7.2.2007

sporočila: 3

tema odprta - 1. mar 2007 0:32 | ogledi: 4.351 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

Jutri se nas dobi par prijateljev doma... razmišljam o krompirju v foliji, pečenem v pečici. Prej bi ga kake pol ure pokuhala.

Zanima me, ali ima kdo kak nasvet o peki krompirja oz. mi daste prosim kakšno idejo o omakah za zraven.

Hvala, lahko noč.

kuharica pirosk

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

1. mar 2007 2:45

Za omake se trenutno ne spomnim, vem pa iz mladosti, kako so v Prlekiji jedli krompir, pečen v pečici (pekel se je kar v olupih), zraven so pa postregli narezano čebulo in zaseko. Zaseko so mazali na krompir, zraven pa so si sami sproti solili čebulo, nekateri pa so jedli čebulo, prelito z bučnim oljem. galja

ena mš  

član od: 18.11.2006

sporočila: 1184

1. mar 2007 6:15

Jimi Oliver je naredil takole:skoraj skuhal mladi krompir.Folijo je prepognil,da je dobil 2 dela in jo naoljil z olivnim oljem.Na folijo je stresel krompir.Dodal:česen,rožmarin,sol,poper,mislim,da je še malo pokapljal z limono.Dodal olivno olje,premešal,zavil folijo v mošnjiček in dal peč.Mislim ,da je pekel pri ogreti pečici 30 min. ena mš

Marjetka cvetka  

član od: 27.12.2004

sporočila: 1569

1. mar 2007 7:33

Zraven pa skuta z čebulo in bučnim oljem. Naj vsak dan bo s soncem obsijan

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

1. mar 2007 9:33

Preprosta omaka je iz malo skute, kisle smetane in jogurta, posoliš, popraš, dodaš sveža sesekljana zelišča. Če želiš bolj izdatno omako, dodaš še malo majoneze.

serviraš jo lahko v posebni posodici, pa si jo vsak da na krompir, ali pa kromir - pustiš ga na foliji - malo zarežeš in ga preliješ z omako ter lepo okrasiš z zelišči in postrežeš na pladnju.

 

Če se ti ne mudi, lahko malo pobrskam za drugimi omakami (iz zelene paprike na primer je zelo okusna in se lepo poda h krompirju v foliji), pa ti kaj pošljem. Mamamia

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

1. mar 2007 10:15

hrenova - smetanova in pa skutina omaka s svežimi zelišči meni lepo pašeta na krompir v foliji. Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti